Powiat Bieszczadzki - bieszczadzki.pl

top news mapa info mstr galp mult inwe inwe inwe
Baner E-usługi
Bieszczady
Powiat bieszczadzki ma pomysł na wspólną markę Bieszczadów
Piątek2019/10/11

Unikalna oferta turystyczna, spójna promocja oraz organizacja zgodnych z duchem Bieszczadów wydarzeń będą głównymi celami stworzenia marki regionu.

To zadanie, które postawił przed sobą Zarząd Powiatu Bieszczadzkiego.

Powiat bieszczadzki jest liderem projektu “Bieszczady - Połoniny, dwie krainy - jedna marka”. Projekt został przygotowany w ramach Program Interreg V-A Polska - Słowacja 2014-2020
i czeka na decyzję o dofinansowaniu, która umożliwi realizację wielu działań. Wśród nich jednym z najważniejszych jest stworzenie podstaw marek Bieszczadów oraz lustrzanej słowackiej części gór nazywanej Połoninami.

Dziś Bieszczady to wiele głosów, wiele podmiotów, które opowiadają o tym, co wyróżnia nasz region. Jest dużo różnych symboli i wyobrażeń o tym, czym są Bieszczady. W takim chaosie gubią się już nie tylko turyści, ale i sami mieszkańcy. Jak więc pokazać ogromy potencjał przyrodniczy i kulturowy naszego regionu?

“Bieszczadom potrzebna jest jedność i wspólna, wyraźna idea. Takie opinie zgłaszają nam przedstawiciele wielu lokalnych środowisk w tym samorządowcy, branża turystyczna i regionaliści. Taką wspólnotę możemy zbudować wokół marki, która nie będzie tylko logo z hasłem, ale jasną obietnicą, którą Bieszczady muszą spełnić, stale gwarantując jakość tego, co chcemy zapewnić turystom.” – mówi Marek Andruch, starosta bieszczadzki.

Zbudowanie marki ma na celu wypracowanie na bazie wspólnych doświadczeń spójnej oferty społecznej, kulturalnej, gospodarczej i uporządkowanie promocji region. Będzie to także znakomita okazja do integracji mieszkańców i bieszczadzkich samorządów. Aby to zrobić, należy przede wszystkim poznać region, jego zasoby i nie jeden a wiele punktów widzenia: mieszańców, turystów, przedsiębiorców.

“Bieszczady to nasze wspólne dobro, dlatego powinniśmy odłożyć nasze spory polityczne. Jeżeli projekt zostanie zaakceptowany, będę zabiegał o to, aby wszyscy aktywnie uczestniczyli w procesie tworzenia i rozwoju wizji marki Bieszczady.” – dodaje starosta.

Tworzenie marek Bieszczadów i Połonin rozpocznie się od analizy potencjałów oraz spotkań   z najaktywniejszymi przedstawicielami środowisk regionów. Następnie opracowane zostaną strategie marek z systemami identyfikacji wizualnej w postaci logo oraz innych elementów graficznych. Prace będą koordynowane pod nadzorem ekspertów marketingu miejsc.

Projekt zakłada również stworzenie Bieszczadzkiego Centrum Dziedzictwa w Ustrzykach Dolnych, które zaplanowane zostało jako miejsce pierwszego spotkania z regionem i będzie pełniło funkcje innowacyjnego centrum informacji turystycznej. W ramach projektu zaplanowane zostały wydarzenia kulturalne i rekreacyjne, wizyty partnerów z Polski i Słowacji oraz wydawnictwa promocyjne.

Partnerem projektu ze strony słowackiej jest miasto Snina. Budżet projektu przekracza 185 tys. euro, z czego ponad 50% pochodzić będzie z dofinansowania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. O tym, czy wniosek zostanie pozytywnie oceniony i otrzyma dofinansowanie dowiemy się jesienią.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Baner DOTACJE
Polecamy przeczytać
1
2
Baner zapisy na bezpłatne porady prawne
Baner inne bezpłatne porady - lista
Baner Transmisje online
Baner zamówienia publiczne
Baner Aplikacja mobilna
Baner Facebook
Baner Newsletter
Baner BIP
Baner Monitor Polski
Baner Dziennik ustaw Rzeczpospolitej Polskiej
Baner Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Podkarpackiego
PL-BY-UA Strona Internetowa powstała ze środków UE
Strona internetowa powstała ze środków UE w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007 - 2013 dzięki projektowi
pt. "Podniesienie dostępności Powiatu Bieszczadzkiego i rejonu Starosamborskiego poprzez zintegrowane działania w zakresie infrastruktury transportowej"
Niniejsza strona internetowa została opublikowana dzięki pomocy finansowej Uni Europejskiej.Wyłączną odpowiedzialność za jej zawartość ponosi Powiat Bieszczadzki
i w żaden sposób nie może być ona postrzegana, jako odzwierciedlenie poglądów Uni Europejskiej
Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych,
ul. Bełska 22, 38-700 Ustrzyki Dolne,

tel.centrala: +48 013/471 25 00
fax.: +48 013/471 10 73
e-mail.: adres e-mail
Powiat Bieszczadzki
/
NIP:6891189975
/
REGON:370439953
Starostwo
/
NIP:6891148887
/
REGON:370445505

Deklaracja dostępności