Powiat Bieszczadzki - bieszczadzki.pl

top news mapa info mstr galp mult inwe inwe inwe
Powiązane galerie:
Setne urodziny w DPS Moczary
Czwartek2017/07/20

Niecodzienną uroczystość obchodziła Pani Michalina Szul mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Moczarach. Okazja ku temu była bardzo wyjątkowa, Czcigodna Jubilatka w dniu 17 lipca 2017 roku ukończyła 100 lat!

Pani Michalina Szul urodziła się 17 lipca 1917 r. w Krościenku koło Lwowa, gdzie się wychowywała. Wojenne tułacze losy Polaków nie ominęły i Jubilatki. Los sprawił, że po wojnie spod Lwowa zawędrowała w Bieszczady. Osiedliła się w Jabłonkach w dzisiejszej gminie Baligród. Tu pracowała gotując posiłki dla pracowników leśnych, aż do emerytury. W Jabłonkach wyszła za mąż. Dzisiaj jest wdową, ale nie jest samotna, są przy niej zięć z wnuczką i wnukiem, a także sześcioro prawnuków. – W Domu Pomocy Społecznej w Moczarach Pani Michalina mieszka od 2011 roku. Jest osobą religijną, bardzo lubianą i powszechnie szanowaną. Jest to już trzecia stulatka w historii DPS w Moczarach. Pani Michalinie życzymy wielu wielu jeszcze pogodnych lat życia, takich, jaką jest ona sama, na co dzień i cieszymy się, że jest tu dzisiaj razem z nami. Wszystkiego Najlepszego Pani Michalino! – mówił Stanisław Leszega dyrektor Domu.


Z okazji swych setnych urodzin Pani Michalina przyjęła wielu gości z życzeniami kolejnych lat życia w zdrowiu. Z życzeniami przybyła sekretarz Starostwa Bieszczadzkiego Barbara Pasionek wraz z kierownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Magdaleną Wojtasik. Gratulacje złożyli burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Marzeną Cielecką, a także kierownikiem wydziału świadczeń emerytalno-rentowych ZUS Elżbietą Drwięgą. Wielkim wzruszeniem dla Czcigodnej Jubilatki były wiązanki kwiatów, którymi została obsypana przez opiekunów i współmieszkańców DPS-u, a także tort ze świeczkami tworzącymi liczbę sto.

Warto wspomnieć, że 12 lipca 2017 roku setne urodziny obchodziła Pani Henryka Kluczewska mieszkanka Ustrzyk Dolnych.

Serdecznie gratulujemy tak pięknych jubileuszy, życzymy Paniom Henryce i Michalinie na kolejne lata dużo dobrego zdrowia, cierpliwości w zmaganiu się z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego oraz jeszcze wielu… wielu lat w szczęściu i zdrowiu.

msm/ Nasze połoniny

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Baner DOTACJE
Polecamy przeczytać
1
2
Baner Aplikacja mobilna
Baner Facebook
Baner Newsletter
Baner BIP
Baner Dziennik ustaw Rzeczpospolitej Polskiej
Baner Monitor Polski
Baner Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Podkarpackiego
Baner Nieodpłatna pomoc prawna
PL-BY-UA Strona Internetowa powstała ze środków UE
Strona internetowa powstała ze środków UE w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007 - 2013 dzięki projektowi
pt. "Podniesienie dostępności Powiatu Bieszczadzkiego i rejonu Starosamborskiego poprzez zintegrowane działania w zakresie infrastruktury transportowej"
Niniejsza strona internetowa została opublikowana dzięki pomocy finansowej Uni Europejskiej.Wyłączną odpowiedzialność za jej zawartość ponosi Powiat Bieszczadzki
i w żaden sposób nie może być ona postrzegana, jako odzwierciedlenie poglądów Uni Europejskiej
Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych,
ul. Bełska 22, 38-700 Ustrzyki Dolne,

tel.centrala: +48 013/471 25 00
fax.: +48 013/471 10 73
e-mail.: adres e-mail
Powiat Bieszczadzki
/
NIP:6891189975
/
REGON:370439953
Starostwo
/
NIP:6891148887
/
REGON:370445505