Powiat Bieszczadzki - bieszczadzki.pl

top news mapa info mstr galp mult inwe inwe inwe
Mistrzowie Polski pobiegli stokami Laworty
Środa2018/04/18

14 kwietnia w Ustrzykach Dolnych odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Anglosaskich - III Górski Bieg Ekologiczny, organizowane przez Ustrzycki Klub Biegacza przy MKS "Halicz", Stowarzyszenie "Nowoczesne Bieszczady" i Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych. Na starcie pojawiło się niemal 350 zawodników, zaś trasa wiodła stokami Kamiennej Laworty. Łącznie bieg ukończyło 332 zawodników i zawodniczek z 93 klubów i miejscowości z 10 województw. Delegatem PZLA był p. Andrzej Puchacz.

W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

 KLASYFIKACJA KLUBOWA

  1. LKS Zorza Gdynia POM 28 15 18 4 60
  2. Opoczno Sport Team ŁDZ 30 0 28 4 56
  3. MKS Halicz Ustrzyki Dolne PKR 38 5 10 0 53
  4. OTK Rzeźnik ŚL 1 9 28 0 38
  5. UKS "OLIMP" KOZIENICE MAZ 18 19 0 0 37
  6. KB Krościenko Wyżne PKR 20 8 18 0 37
  7. LKS "Znicz" Biłgoraj LUB 13 17 0 0 30
  8. UKS Czapla Białe Błota KPM 21 2 8 0 27
  9. KS SPRINT Bielsko - Biała ŚL 0 6 0 17 23
  10. Stal Nowa Dęba PKR 18 3 0 0 21

 Klasyfikacja wojewódzka

  1. PODKARPACKIE PKR 185
  2. POMORSKIE POM 75
  3. ŚLĄSKIE ŚL 70
  4. ŁÓDZKIE ŁDZ 64
  5. MAZOWIECKIE MAZ 47
  6. LUBELSKIE LUB 30
  7. KUJAWSKO-POMORSKIE KPM 27
  8. ŚWIĘTOKRZYSKIE ŚWI 22
  9. MAŁOPOLSKIE MŁP 17
  10. OPOLSKIE OPO 7

 DZIEWCZĘTA MŁODSZE ur. w 2007 i młodsi - 1,0 km, przewyższ.: +-45m

  1. 256 MOCARSKA Weronika 2007 LKS Zorza Gdynia POM 04:01 -- 10
  2. 244 ALBRYCHT Emilia 2007 KB Krościenko Wyżne PKR 04:02 +0:00 9
  3. 262 PODPORA Natalia 2007 LKS "Znicz" Biłgoraj LUB 04:02 +0:00 8

 CHŁOPCY MŁODSI - ur. w 2007 i młodsze - 1,0 km, przewyższenie: +-45m

  1. 240 WEOSOŁOWSKI Emil 2007 UKS Czapla Białe Błota KPM 03:56 -- 10
  2. 220 LASOTA Maciej 2007 Opoczno Sport Team ŁDZ 04:00 +0:04 9
  3. 221 LISZEWSKI Szymon 2007 LKS Zorza Gdynia POM 04:01 +0:05 8

 DZIEWCZĘTA STARSZE ur. w 2005-06 - 1,9 km, przewyższenie: +-110m

  1. 327 GALIŃSKA Eliza 2006 UKS Filipides Teresin MAZ 09:45 -- 10
  2. 353 STRZELCZYK Aleksandra 2006 UKS "OLIMP" KOZIENICE MAZ 10:36 +0:51 9
  3. 354 SUCH Lidia 2005 L-UKS "Burza" Rogi PKR 10:53 +1:08 8

 CHŁOPCY STARSI ur. w 2005-06 - 1,9 km, przewyższenie: +-110m

  1. 298 PETRYOSYAN Artur 2005 Opoczno Sport Team ŁDZ 09:30 -- 10
  2. 303 SEREMAK Marcel 2005 UKS "OLIMP" KOZIENICE MAZ 09:58 +0:28 9
  3. 282 GANCARZ Mikołaj 2005 Opoczno Sport Team ŁDZ 10:06 +0:36 8

 MŁODZICZKI U16 ur. w 2003-04 - 2,9 km, przewyższenie: +-210m

  1. 396 HAŁKA Oliwia 2004 LKS "Znicz" Biłgoraj LUB 14:34 -- III 10
  2. 420 SOT Aleksandra 2004 UKS "OLIMP" KOZIENICE MAZ 15:02 +0:28 III 9
  3. 395 HALK Ida 2003 LKS Zorza Gdynia POM 15:15 +0:41 III 8

 MŁODZICY U16 (ur. w 2003-04 - 2,9 km, przewyższenie: +-210m)

  1. 381 STRZELCZYK Jakub 2003 UKS "OLIMP" KOZIENICE MAZ 13:07 -- III 10
  2. 374 KOŁODZIEJCZYK Łukasz 2003 OTK Rzeźnik ŚL 13:30 +0:23 III 9
  3. 370 GRYGOLEC Aleksander 2003 KB Krościenko Wyżne PKR 13:52 +0:45 III 8

 JUNIORKI MŁODSZE U18 (ur. w 2000-01 - 5,0 km, przewyższenie: +-434)

  1. 106 LIZIS Sabina 2001 MKS Halicz Ustrzyki Dolne PKR 32:30 -- I 10
  2. 104 GAŁA Aleksandra 2001 OTK Rzeźnik ŚL 33:31 +1:01 II 9
  3. 117 WDÓWKA Julia 2001 Opoczno Sport Team ŁDZ 35:11 +2:41 8

 JUNIORKI U20 - ur. w 1998-99 - 5,0 km, przewyższenie: +-434

  1. 122 GAŁA Katarzyna 2000 OTK Rzeźnik ŚL 32:49 -- I 10
  2. 126 SÓJKA Klaudia 1999 UKS Wiking Rychnowy POM 33:04 +0:15 II 9
  3. 125 PIERZCHAŁA Magdalena 1999 LKS Koluszki ŁDZ 35:13 +2:24 8

 JUNIORZY MŁODSI U18 (ur. w 2000-01 - 5,0 km, przewyższenie: +-434)

  1. 136 GUŻKOWSKI Szymon 2001 KKB Mosir Krosno PKR 27:14 -- II 10
  2. 138 KIJOWSKI Dominik 2001 KB Krościenko Wyżne PKR 27:24 +0:10 II 9
  3. 131 BERNACIAK Bartosz 2001 LKB RUDNIK ŚWI 29:01 +1:47 III 8

 JUNIORZY U20 - ur. w 1998-99 - 5,0 km, przewyższenie: +-434

  1. 153 KUBICA Marcin 1999 KS SPRINT Bielsko - Biała ŚL 26:16 -- I 10
  2. 160 SEMPER Mateusz 1999 MKS-MOS PŁOMIEŃ SOSNOWIEC ŚL 27:01 +0:45 II 9
  3. 163 TWOREK Bartłomiej 1999 KKS Victoria Stalowa Wola PKR 27:09 +0:53 II 8

 OPEN MĘŻCZYZN - DYSTANS 10 KM (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli +-434)

  1. 2 BODURKA Krzysztof 1990 Alpin Sport/AZS AWF Kraków 0:49:12 -- M
  2. 4 GORCZYCA Bartosz 1991 Salco Garmin Team 0:51:21 +02:09 I
  3. 64 LEPIARZ Sylwester 1993 LKB.RUDNIK 0:52:22 +03:10 I

 OPEN KOBIET - DYSTANS 10 KM (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli +-434)

  1. 26 WIŚNIEWSKA-ULFIK Dominika 1986 SKB Kraśnik 0:59:51 -- M
  2. 36 WOSZCZEK Danuta 1978 UKS "OLIMP" KOZIENICE 1:00:42 +00:51 M
  3. 55 NIEWIEDZIAŁ Barbara 1981 LUKS-MGOKSiR Korfantów 1:01:16 +01:25 M

 SENIORKI A (K1) ur. w 1998-89 - 10,0 km, (2 pętle x 5 km przew. pętli +-434)

  1. 8 MENDECKA Michalina 1992 MOSiR Łaziska Górne/ 1 second team 1:04:35 0:00 I
  2. 13 WYWŁOKA Paulina 1990 Salco Garmin Team Wierzbna 1:04:39 +0:04 I
  3. 7 MAŚLOCH Patrycja 1992 SKB Kraśnik 1:08:55 +4:20

 SENIORZY A (M1) ur. w 1998-89 - 10,0 km, (2 pętle x 5 km przew. pętli +-434)

  1. 2 BODURKA Krzysztof 1990 Alpin Sport/AZS AWF Kraków 49:12 0:00 M
  2. 4 GORCZYCA Bartosz 1991 Salco Garmin Team 51:21 +2:09 I
  3. 64 LEPIARZ Sylwester 1993 LKB.RUDNIK 52:22 +3:10 I

 SENIORKI B (K2) ur. w 1988-79 - 10,0 km, (2 pętle x 5 km przew. pętli +-434)

  1. 26 WIŚNIEWSKA-ULFIK Dominika 1986 SKB Kraśnik 0:59:51 0:00 M
  2. 55 NIEWIEDZIAŁ Barbara 1981 LUKS-MGOKSiR Korfantów 1:01:16 +1:25 M
  3. 74 GOMOŁYSEK Kinga 1986 Matner Running Team 1:06:44 +6:53

 SENIORZY B (M2) ur. w 1988-79 - 10,0 km, (2 pętle x 5 km przew. pętli +-434)

  1. 46 SADOWSKI Robert 1985 LKS Zorza Gdynia 0:56:23 0:00
  2. 25 WĘGIEL Marcin 1988 Polwax Racing Team 1:01:59 +5:36
  3. 17 JAKUBIK Marcin 1984 PSG Krościenko 1:02:16 +5:53

 WETERANKI A (K3) ur. w 1978-69 - 10,0 km, (2 pętle x 5 km przew. pętli +-434)

  1. 36 WOSZCZEK Danuta 1978 UKS "OLIMP" KOZIENICE 1:00:42 0:00 M
  2. 421 BOLECHOWSKA Dominika 1975 Alpin Sport Team 1:10:44 +10:02
  3. 32 KULIK Ewa 1976 UKS "OLIMP" KOZIENICE 1:29:58 +29:16
  4. 44 ORŁOWSKA Beata 1970 Stalowowolski Klub Biegacza 1:44:37 +43:55

 WETERANI A (M3) ur. w 1978-69 - 10,0 km, (2 pętle x 5 km przew. pętli +-434)

  1. 425 KOSTERKIEWICZ Marcin 1977 Przemyśl 0:59:39 0:00
  2. 34 STAŃKO Paweł 1977 Bursy i Czorty 1:05:48 +6:09
  3. 79 KONIK Jacek 1975 bieszczadzki 1:10:30 +10:51

 WETERANKI B (K4) ur. w 1968-59 -10,0 km, (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli +-434)

  1. 58 DOMISZEWSKA Maria 1966 MKS Halicz Ustrzyki Dolne 1:08:16 0:00
  2. 322 ZATORSKA Izabela 1962 Alpin Sport Team 1:12:52 +4:36

 WETERANI B (M4) ur. w 1968-59 -10,0 km, (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli +-434)

  1. 40 ULFIK Jerzy 1959 Długobiegacze 1:12:38 0:00
  2. 66 DUDEK Sylwester 1963 LKB.RUDNIK 1:14:35 +1:57
  3. 78 FIN-SZUMOWSKI Waldemar 1960 Przemyśl 1:23:38 +11:00

 WETERANI C (M5) ur. w 1958-i st.-10,0 km, (2 pętle x 5 km przewyższenie pętli +-434)

  1. 76 FARON Piotr 1949 Zalesie 1:16:19 0:00
  2. 83 JANAS Marian 1957 Baligród 1:26:51 +10:32
  3. 42 GAŁEK Andrzej 1955 Rudna Wielka 1:33:14 +16:55

Wszystkim uczestnikom i kibicom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia relacji w naszej galerii (autor: p. Marian Mazurkiewicz) oraz pod podanymi niżej adresami:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1574182915963160&id=100001144006362

https://www.facebook.com/fotokreation/posts/744356462441049

https://www.youtube.com/watch?v=tSG6rBf_pqU&feature=youtu.be

Dziękujemy również wszystkim sponsorom oraz przedstawicielom służb i władz lokalnych za pomoc w zabezpieczeniu i organizacji biegu.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Baner DOTACJE
Polecamy przeczytać
1
2
Baner Transmisje online
Baner zamówienia publiczne
Baner Aplikacja mobilna
Baner Facebook
Baner Newsletter
Baner BIP
Baner Monitor Polski
Baner Dziennik ustaw Rzeczpospolitej Polskiej
Baner Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Podkarpackiego
Baner Nieodpłatna pomoc prawna
Baner wołanie przestrzeni
PL-BY-UA Strona Internetowa powstała ze środków UE
Strona internetowa powstała ze środków UE w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007 - 2013 dzięki projektowi
pt. "Podniesienie dostępności Powiatu Bieszczadzkiego i rejonu Starosamborskiego poprzez zintegrowane działania w zakresie infrastruktury transportowej"
Niniejsza strona internetowa została opublikowana dzięki pomocy finansowej Uni Europejskiej.Wyłączną odpowiedzialność za jej zawartość ponosi Powiat Bieszczadzki
i w żaden sposób nie może być ona postrzegana, jako odzwierciedlenie poglądów Uni Europejskiej
Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych,
ul. Bełska 22, 38-700 Ustrzyki Dolne,

tel.centrala: +48 013/471 25 00
fax.: +48 013/471 10 73
e-mail.: adres e-mail
Powiat Bieszczadzki
/
NIP:6891189975
/
REGON:370439953
Starostwo
/
NIP:6891148887
/
REGON:370445505