Powiat Bieszczadzki - bieszczadzki.pl

top news mapa info mstr galp mult inwe inwe inwe
Baner E-usługi
II Bieszczadzkie Forum Zawodowców
Czwartek2019/03/14

W Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych rozpoczęło się II Bieszczadzkie Forum Zawodowców. Jest to okazja do spotkania przedstawicieli lokalnych przedsiębiorstw z ich przyszłymi pracownikami. Tegorocznej edycji towarzyszy konferencja z przedstawicielami władz wojewódzkich oraz kuratorium oświaty z Krosna.

Konferencja dotyczyła zmian w prawie oświatowym, wprowadzanych w związku z reformą oświaty. Edukacja w szkołach branżowych i technikach ma być ukierunkowana bardziej na kształcenie praktyczne, przede wszystkim poprzez kontakt z rzeczywistym środowiskiem pracy. Zmiany przedstawił wicekurator oświaty, Stanisław Fundakowski, który poinformował także o nowym katalogu zawodów i kierunkach kształcenia w szkolnictwie zawodowym. Gościem konferencji była p. Lucyna Podhalicz, wicewojewoda podkarpacki, która podkreśliła istotną rolę kształcenia profesjonalistów w rozwoju całego regionu i kraju. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy szkół podstawowych i średnich z powiatów bieszczadzkiego i leskiego.

Na jutro (15.03) zaplanowano liczne prezentacje, skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W BZSZ zaprezentują się firmy oraz instytucje takie jak Hotel Arłamów, Hotele Plus, PWSZ Sanok, PWSZ Krosno, PWSTE Jarosław, Biuro Podróży Eko-Karpaty, Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna, 52 klp Sanok, Cech Rzemiosł Różnych, Powiatowy Urząd Pracy oraz lokalni przedsiębiorcy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Baner DOTACJE
Polecamy przeczytać
1
2
Baner Transmisje online
Baner zamówienia publiczne
Baner Aplikacja mobilna
Baner Facebook
Baner Newsletter
Baner BIP
Baner Monitor Polski
Baner Dziennik ustaw Rzeczpospolitej Polskiej
Baner Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Podkarpackiego
PL-BY-UA Strona Internetowa powstała ze środków UE
Strona internetowa powstała ze środków UE w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007 - 2013 dzięki projektowi
pt. "Podniesienie dostępności Powiatu Bieszczadzkiego i rejonu Starosamborskiego poprzez zintegrowane działania w zakresie infrastruktury transportowej"
Niniejsza strona internetowa została opublikowana dzięki pomocy finansowej Uni Europejskiej.Wyłączną odpowiedzialność za jej zawartość ponosi Powiat Bieszczadzki
i w żaden sposób nie może być ona postrzegana, jako odzwierciedlenie poglądów Uni Europejskiej
Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych,
ul. Bełska 22, 38-700 Ustrzyki Dolne,

tel.centrala: +48 013/471 25 00
fax.: +48 013/471 10 73
e-mail.: adres e-mail
Powiat Bieszczadzki
/
NIP:6891189975
/
REGON:370439953
Starostwo
/
NIP:6891148887
/
REGON:370445505