Powiat Bieszczadzki - bieszczadzki.pl

top news mapa info mstr galp mult inwe inwe inwe
Baner E-usługi
Podsumowanie XVII Sesji Rady Powiatu Bieszczadzkiego
Wtorek2019/12/31

Podczas XVII Sesji Rady Powiatu Bieszczadzkiego przyjęto dwie bardzo ważne uchwały – uchwałę budżetową oraz program naprawczy dla szpitala.

Jak powiedział Starosta bieszczadzki: „uchwała budżetowa zabezpiecza funkcjonowanie Powiatu oraz umożliwia wykonywanie wszystkich jego zadań, m.in. z zakresu szkolnictwa średniego”. Na 2020 rok zaplanowano także przebudowę kolejnych sześciu dróg. Znaczne środki inwestycyjne zostaną również przeznaczone na modernizację i przebudowę szpitala powiatowego. Realizacja tych inwestycji przyczyni się do rozwoju powiatu i poprawy warunków życia jego mieszkańców.

Starosta zaznaczył, że „przyjęty program naprawczy jest dla szpitala elementem niezbędnym i koniecznym do rozpoczęcia działań, zabezpieczających jego funkcjonowanie”. Program pozwoli opanować sytuację finansową tej placówki i co najważniejsze, zapewni pracownikom szpitala i mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, a dzięki wprowadzonym zmianom modernizacyjnym – lepsze zabezpieczenie medyczne. „Mieszkańcy powiatu zasługują na to, aby leczono ich na przyzwoitym poziomie. Mam nadzieję, że zmiany, które proponujemy pomogą załodze szpitala zrealizować powierzone im zadania. Szpital nie może trwać dalej w takiej sytuacji, ponieważ generuje olbrzymie straty, które mogą okazać się katastrofalne w skutkach”. Starosta podkreślił, że polepszenie sytuacji w szpitalu wymaga ciężkiej i zdecydowanej pracy wszystkich zaangażowanych – dyrekcji szpitala, personelu medycznego oraz przedstawicieli powiatu.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Baner DOTACJE
Polecamy przeczytać
1
2
Baner zapisy na bezpłatne porady prawne
Baner inne bezpłatne porady - lista
Baner Transmisje online
Baner zamówienia publiczne
Baner Aplikacja mobilna
Baner Facebook
Baner Newsletter
Baner BIP
Baner Monitor Polski
Baner Dziennik ustaw Rzeczpospolitej Polskiej
Baner Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Podkarpackiego
PL-BY-UA Strona Internetowa powstała ze środków UE
Strona internetowa powstała ze środków UE w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007 - 2013 dzięki projektowi
pt. "Podniesienie dostępności Powiatu Bieszczadzkiego i rejonu Starosamborskiego poprzez zintegrowane działania w zakresie infrastruktury transportowej"
Niniejsza strona internetowa została opublikowana dzięki pomocy finansowej Uni Europejskiej.Wyłączną odpowiedzialność za jej zawartość ponosi Powiat Bieszczadzki
i w żaden sposób nie może być ona postrzegana, jako odzwierciedlenie poglądów Uni Europejskiej
Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych,
ul. Bełska 22, 38-700 Ustrzyki Dolne,

tel.centrala: +48 013/471 25 00
fax.: +48 013/471 10 73
e-mail.: adres e-mail
Powiat Bieszczadzki
/
NIP:6891189975
/
REGON:370439953
Starostwo
/
NIP:6891148887
/
REGON:370445505

Deklaracja dostępności