- szlaków turystycznych pieszych, rowerowych, konnych, wodnych, narciarskich i turystyki zimowej, a także ich oznakowanie;
- placów, deptaków, promenad, parków, punktów widokowych;
- parkingów, wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego;
- skansenów, muzeów, obiektów kultury regionalnej i innych atrakcji turystycznych;
- infrastruktury komunalnej niezbędnej do świadczenia lub rozwoju usług turystycznych, w szczególności dróg, chodników, oczyszczalni ścieków.
Gmina Ustrzyki Dolne zakłada stworzenie bazy turystycznej wspierającej rozwój usług turystycznych. Projekt obejmuje utworzenie campingu oraz wieży widokowej z tarasami downhill w Ustrzykach Dolnych, kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Ustjanowej Górnej oraz Bieszczadzkiego Centrum Turystyki Aktywnej w Łobozewie. Przedmiotem inwestycji jest wykonanie ogólnodostępnej ściany wspinaczkowej na terenie Hali Sportowej w Ustrzykach Dolnych wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia.
Gmina Lutowiska zamierza zrealizować zadania polegające na modernizacji istniejącej ogólnodostępnej infrastruktury parkingowej i drogowej. Zaplanowane inwestycje obejmują: poprawę nawierzchni parkingu na Przełęczy Wyżnej w Brzegach Górnych, wykonanie nawierzchni parkingu przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Stuposianach oraz nawierzchni drogi i parkingu przy placu festynowo – rekreacyjnym w Lutowiskach. Przedmiotem inwestycji jest modernizacja ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej należącej do gminy Lutowiska, zlokalizowanej na ścieżkach przyrodniczo – historycznych, parkingach, punktach widokowych, w centrach miejscowości itp. Modernizacja dotyczyła będzie małej architektury, takiej jak tablice, wiaty, ławki, zadaszenia itp. Inwestycja zakłada realizację robot budowlanych (konstrukcje ) jak i opracowanie i stworzenie nośników informacyjnych (np. wkłady do tablic itp.).
Gmina Czarna planuje poprawę stanu infrastruktury komunalnej niezbędnej do rozwoju usług turystycznych wskazywanej w Strategii Rozwoju g. Czarna na 1. 2015-2025 jako warunek rozwoju turystyki. Zakłada przebudowę 2 dróg prowadzących do cerkwi włączonych do Szlaku Architektury Drewnianej oraz budowę sieci kanalizacyjnej. Zadanie dotyczy kompleksowej przebudowy ścieżek historyczno-przyrodniczych pieszych i tras Nordic Walking. Planowane jest wykonanie oznakowania ścieżek, elementów małej infrastruktury, tablic informacyjnych, ławek, stojaków na rowery itp. Wpłynie to na wzrost osób korzystających ze ścieżek i poprawi rozwój turystyki pieszej. Inwestycja pozwoli wykorzystać walory przyrodnicze, kulturowe i historyczne regionu i poprawi jego atrakcyjność turystyczną.